Centrum stínící techniky České Budějovice

OD Vltavín, České Budějovice, tel: 602 504 068, e-mail: obchod@cstcb.cz

GARÁŽOVÁ VRATA ROLOVACÍ

Centrum stínící techniky

Variabilní, na prostor nenáročný způsob uzavření garáže.

Jistě každý z nás někdy řešil nebo bude řešit nová garážová vrata. Mnohé jistě napadne klasické řešení, která nabízí křídlová vrata. Garážová vrata MINIROL nabízí pro tuto variantu moderní řešení v podobě rolovacího systému garážových vrat.

Rolovací garážová vrata svým konstrukčním řešením umožňují rolovací vrata maximální využití prostoru garáže bez nároku na větší stavební úpravy. Rolovací garážová vrata umožňují použití i tam, kde by jiné typy vrat nevyhovovaly.

Rolovací vrata vyrábíme vždy na míru zákazníkovi.

Rolovací garážová vrata se skládají z hliníkových lamel s výplní z polyuretanové pěny, které tvoří pancíř navíjený do boxu.

Důležitou výhodou je úspora místa!

Jednou z největších předností je zajisté úspora místa pod stropem garáže, nebo vedle garáže (v případě křídlových vrat), které tak můžeme využít pro jiné účely, např. zavěšení jízdních kol, lyží, či uskladnění běžného materiálu. Garážová vrata se montují za stavební otvor (standardní montáž, která nesnižuje světlou výšku otvoru s boxem i bez boxu) či do stavebního otvoru (snižuje světlou výšku, možnost instalace pouze s boxem) nebo také přímo před něj (pokud nemáme nadpraží a nechceme snížit světlou výšku, instaluje se pouze s boxem). Rolovací garážová vrata se rolují pomocí vodících lišt do horního hliníkového boxu. Díky jednoduché instalaci je snadný přístup pro případný servis a údržbu nejen lamel, ale i samotné pohonné jednotky a navíc Vám pod stropem nezavazí žádné kolejnice ani nic podobného.

Zaujala Vás naše nabídka, potřebujete poradit s výběrem? Máte zájem o podrobnější informace a cenovou nabídku? Neváhejte nás oslovit: obchod@cstcb.cz . Náš profesionální tým Vám velmi rád zodpoví Vaše dotazy.

Opravitelnost a izolace!

Díky využití hliníkových lamel jsou rolovací garážová vrata velmi lehce opravitelná. Poškozenou lamelu, např. z důvodu kolize s automobilem, lze velmi jednoduše a rychle vyměnit, čímž šetříte nejen čas, ale samozřejmě také peníze. Asi není třeba zmiňovat, že v případě takovéto situace u ostatních typů vrat jsou zapotřebí vyměnit celá nebo jejich podstatná část.

Bezpečnost, nízká hlučnost, elegance!

Rolovací vrata jsou s ohledem na svoji jednoduchou konstrukci velmi bezpečná. Existuje zde možnost mnoha bezpečnostních prvků jako např. optoelektronická lišta, infrazávora apod. Optoelektronická lišta při najetí na překážku ihned zastaví a předejde tak zničení vrat, nebo újmě na zdraví. Najetí na překážku detekuje okamžitě a samotný náraz a zastavení je velmi jemné. Máte tak jistotu, že se Vám ani Vašim dětem nemůže nic stát. U nových typů rolovacích garážových vrat dále můžeme najít např. pojezdové konzoly, dokonalým způsobem odbourávající hlučnost při otevírání či zavírání vrat. Pohyb pro garážová vrata zajišťuje motor, který v případě potřeby zastupuje mechanické ovládání.

Pro rolovací garážová vrata jednoznačně doporučujeme dálkové ovládání. V zimních měsících není nic pohodlnějšího než při zajíždění do garáže nevystupovat a vše pohodlně ovládat z pohodlí Vašeho auta.

Kromě dálkového ovládání nabízíme také časové, průjezdové či jiné senzory, které ještě vylepší pohodlnost ovládání Vašich nových garážových vrat. Samozřejmostí je prosvětlení garážových vrat pomocí prosvětlovacích lamel v rozsahu požadovaném zákazníkem. V otvorech těchto lamel jsou zasazena průhledová okénka. Okénka nabízíme ve velikosti 65x35 mm. V případě nároku na větrání garáže nabízíme také provzdušňovací lamely.

Garážová vrata jsou významným estetickým prvkem každého objektu. Nabídka jejich barevného provedení je tedy nesmírně široká. Dodávány jsou v mnoha variantách imitace dřeva i plně barevných provedeních. Na přání zákazníka je možné vrata lakovat do jakékoliv barvy vzorníku RAL.

Nejsou vrata jako vrata!

Bezpečnost, komfortní ovládání, možnost doplňkových funkcí!

Rolovací garážová vrata jsou s ohledem na svoji jednoduchou konstrukci velmi bezpečná. Ale i tuto bezpečnost musíme chápat v několika rovinách:

V dnešní době se téměř vždy používá pro ovládání vrat radiový ovladač. Vždyť komu by se chtělo, především za nepříznivého počasí, vystupovat z auta a otevírat vrata. Navíc i náš miláček po dobu otevírání (respektive zavírání) vrat také něco spapá. Ale právě v tomto případě musíme respektovat:

  • Ochranu osob a majetku. V případě přítomnosti osob nebo dalších předmětů v dráze vrat se musí použít bezpečnostní pohybová hrana. Námi používaná optoelektronická koncová lišta rychle zareaguje při najetí na překážku a předejde tak případným škodám nebo újmě na zdraví. Najetí na překážku detekuje okamžitě a samotný náraz a zastavení je velmi jemné. Máte tak jistotu, že se Vám ani Vašim dětem nemůže nic stát. Také je nutné použití pojistky proti odrolování, která zabrání rychlému pádu lamelové části vrat.

  • Ochrana vlastních vrat před poškozením. Zde je nejlepší použít infračervenou závoru, která v případě překážky v dráze vrat zabrání vratům v jejich pohybu a následnému poškození.

  • Ochrana před nezvanou návštěvou. Naše rolovací garážová vrata jsou standardně vybavené pojistkou proti nadzvednutí a radiové ovládání na vymezené frekvenci s plynule měnitelným kódem omezuje možnost kopírování ovladačů. Pro zvýšení
    Zaujala Vás naše nabídka, potřebujete poradit s výběrem? Náš profesionální tým Vám velmi rád zodpoví Vaše dotazy.

  • a
  • a